فیلتر کیفیت توان

توضیحات

محصولات Power Quality

با حذف یا کاهش سطح هارمونیک های مضر و شکل دادن مجدد موج سینوسی برای طول عمر عملکرد سیستم های الکتریکی، به عنوان فیلترهای الکتریکی عمل می کنند.

درایوهای سرعت متغیر خالق پرکار هارمونیک‌ها در سیستم‌های الکتریکی هستند و در نتیجه، بیشتر تلاش‌های کاهش هارمونیک روی سمت ورودی و خروجی یک VSD متمرکز است.

برای کاهش هارمونیک ها در سمت ورودی (سمت خط) یک VSD،

راکتورهای خطی،فیلترهای هارمونیک غیرفعال و فیلترهای هارمونیک فعال را توصیه می کنیم.

برای کاهش هارمونیک ها در سمت خروجی (سمت بار) یک VSD،

راکتورهای بار،فیلترهای dV/dT و فیلترهای موج سینوسی را توصیه می کنیم.

هارمونیک ها در یک سیستم الکتریکی بسیار مضر هستند و می توانند عواقب جدی داشته باشند. به عنوان مثال وجود هارمونیک باعث کاهش عمر تجهیزات می شود. این امکان وجود دارد که سرمایه گذاری که روی موتورها و درایوهای خود انجام داده اید، در صورت آسیب دیدن و نیاز به تعویض قبل از طول عمر مورد انتظار، محقق نشود. این می تواند بسیار گران باشد.

هارمونیک ها باعث داغ شدن اشیا می شوند که باعث ایجاد فشار روی کابل ها و تجهیزات می شود. در دراز مدت، سیستم الکتریکی را تخریب می کند. وجود هارمونیک ها همچنین به این معنی است که اگرچه برای برقی که تامین می کنید صورتحساب دریافت خواهید کرد، اما درصد زیادی از آن برق ممکن است غیرقابل استفاده باشد.

کاهش هارمونیک اقدامی است برای به حداقل رساندن حضور هارمونیک ها در سیستم الکتریکی و   منجر به صرفه جویی زیادی در هزینه میشود.

درایوهای سرعت متغیر (همچنین به عنوان درایوهای فرکانس متغیر شناخته می‌شوند) سازندگان پرکار هارمونیک‌ها در سیستم‌های الکتریکی هستند و در نتیجه، بیشتر تلاش‌های کاهش هارمونیک روی سمت ورودی و خروجی یک VSD متمرکز است.

نظرات

نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *