فیلترهارمونیک اکتیو

توضیحات

فیلترهارمونیک اکتیو (AHF) پاسخ نهایی به مشکلات کیفیت توان ناشی از اعوجاج شکل موج، ضریب توان کم، تغییرات ولتاژ، نوسانات ولتاژ و عدم تعادل بار برای طیف وسیعی از بخش‌ها و کاربردها هستند.

جبران سازی دینامیکی هارمونیک

فیلتر هارمونیک اکتیو سری پاد  هونام انرژی می تواند هارمونیک 2 تا 50 را تشخیص دهد و می تواند توسط مشتریان به طور انتخابی یا گروهی جهت جبران تنظیم شود. جریان جبرانی خروجی فیلتر از تغییرات هارمونیک سیستم پیروی می کند که باعث بهبود کیفیت توان می گردد.

بارهای مختلف محتوای هارمونیک متنوعی تولید می کنند که در شرایط کاری مختلف به صورت پویا تغییر می کند.

اصل عملکردی فیلتر هارمونیک اکتیو

CT خارجی جریان بار را تشخیص می دهد، DSP به عنوان CPU دارای محاسبات کنترل منطقی پیشرفته، می تواند به سرعت جریان را ردیابی و با استفاده از FFT هوشمند به توان اکتیو و توان راکتیو تقسیم می کند و محتوای هارمونیک را به سرعت و با دقت محاسبه می کند. سپس سیگنال PWM را به برد درایور داخلی IGBT می فرستد تا روشن و خاموش شدن IGBT را در فرکانس KHZ 20 کنترل کند. در نهایت جریان مخالف جهت جبران سازی فاز را در اینورتر تولید می کند، در همان زمان CT جریان خروجی را نیز تشخیص می دهد و بازخورد منفی به DSP ارسال می شود. سپس DSP کنترل منطقی بعدی را برای دستیابی به سیستم دقیق تر و پایدارتر انجام می دهد.

 

پاسخ دینامیکی آنی

تکنیک های کنترل پیشرفته با استفاده از سوئیچینگ مبدل فرکانس بالا IGBT در 16 کیلوهرتز

 

کارکرد موازی

سری پاد، فیلتر اکتیو ما  را قادر می سازد تا در مراحل بعدی بصورت موازی اضافه شوند تا تقاضای آتی را برآورده سازند. در این مرحله موازی شدن فیلترهای هارمونیک اکتیو با جریان های مختلف نیز امکان پذیر است.

 

مزیت قابلیت محدود جریان

در صورت اضافه شدن بارهای هارمونیکی، فیلتر اکتیو ما در حالت جبران کامل بدون خاموش شدن یا خرابی به کار خود ادامه خواهد داد. هیچ خطر اضافه بار در فیلترهای هارمونیک اکتیو موجود رخ نخواهد داد. علاوه بر این، خطر رزونانس هارمونیک نیز وجود ندارد.

 

تصحیح ضریب قدرت

سری پاد، فیلتر اکتیو ما را را قادر می سازد تا در مراحل بعدی بصورت موازی اضافه شوند تا تقاضای آتی را برآورده سازند. در این مرحله موازی شدن فیلترهای هارمونیک اکتیو با جریان های مختلف نیز امکان پذیر است.

 

ظرفیت جبرانسازی جریانی

سری پاد، فیلتر اکتیو ما را را قادر می سازد با استفاده از فناوری موازی سازی ظرفیت جبرانسازی را حداکثر تا  A1500 افزایش دهیم. سری پاد در مدل های 3 و 4 سیم موجود است و قابلیت جبران از هارمونیک مرتبه 2 تا 50 را یه ما می دهد.

 

طراحی مدولار

طراحی کمپکت، نصب دیواری و تابلویی، استفاده آسان در تابلوهای جدید یا ارتقا یافته با ساختار مدولار و با بالاترین قابلیت اطمینان در سیستم سه فاز سه و چهار سیمه

 

برای راهنمایی و مشاوره بیشتر میتوانید با  کارشناسان ما در ارتباط باشید

تماس با ما

نظرات

نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

4 پاسخ
 1. محمد
  محمد گفته:

  با سلام
  ما یک مجموعه تولید و مصرف انرژی الکتریکی هستیم ک مستقل از شبکه برق کار میکنیم
  اینجا ما ژنراتورهایی داریم توان را برای الکتروموتورهای بزرگی ک توسط اینورتر کنترل دور میشن ، استفاده میشوند.
  با توجه به الوده بودن ولتاژ این شبکه ،نیاز به تهیه فیلترهارمونیک فعال داریم.
  لطفا بفرمایید چطور باید با شما تماس بگیریم ؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *